TJ Calofrig Borovany – TJ Sokol J. Hradec 4:3

Branky: 29., 56. Vyslužilová, 43. Pečmanová, 60. Benedová – 25., 35. Šteflová, 27. Papežová. Rozhodčí: Špelina, 40 diváků.

Před začátkem jarní poloviny divize se týmy v Borovanech střetly. Zápas po vyrovnaném průběhu skončil remízou 1:1, očekával se tedy znovu podobný průběh i v mistrovském duelu. Avšak úvodní půlhodina patřila hostujícímu družstvu, které mělo výraznou převahu a dost gólových příležitostí. Dvě se dočkaly vyčíslení v rozmezí 25. až 27. minuty, kdy první branku dala Zuzana Šteflová dorážkou střely Lenky Pilařové a na 2:0 zvýšila Kateřina Papežová, jíž přesným centrem také vyzvala Pilařová. „To bylo slibné, ale Borovany rychle snížily. Škoda, neměly jsme jim dovolit, aby takhle brzy korigovaly,“ zlobila se Šteflová, jež poté skórovala podruhé a znovu vrátila Sokolnicím dvougólový náskok. V roli přihrávající byla opět Pilařová. Před přestávkou domácí celek stačil dotáhnout na jednobrankový rozdíl, když se trefila Jana Pečmanová. „Sice jsme dostaly v první půli dva góly, ale vedly jsme. Zápas byl dobře rozehrán, ale druhá půle byla z naší strany špatná. Po chybách v obraně Borovany rychle stav otočily ve svůj prospěch a my jsme na tento vývoj už nedokázaly najít odpověď,“byla zklamaná Šteflová, ale za tým slíbila, že v dalších kolech bude nadále bojovat, aby posbíral co nejvíce bodů. Velkou výzvou je již další mistrovský zápas, v němž Sokol J. Hradec v sobotu 9. dubna hostí divizního lídra ze Sezimova Ústí. Na Tyršově stadiónu atraktivní mač začne v 16:30 hodin.

J. Hradec: Adamcová – Sivá, Lehejčková, Besedová, Papežová – Peckertová, Kadlecová, Pilařová, Šteflová – Kocoňová, Plucarová.

Článek z: Kulichovy radosti a strasti

TJ Calofrig Borovany – TJ Sokol J. Hradec 4:3