Jindřichohradecké Sokolnice otočily zápas v Borovanech

Pouze tři body měly na kontě fotbalistky Sokola J. Hradec před zápasem 5. kola divize D, který absolvovaly v Borovanech. Odtud ovšem přivezly vítězství, takže si v tabulce polepšily právě před své soupeřky. Jsou nyní sedmé. O další výhru se pokusí v sobotu 1. října od 16:00 hodin na Tyršově stadiónu v J. Hradci, kde přivítají devátou Blatnou.

TJ Calofrig Borovany – TJ Sokol J. Hradec 2:3 (2:1). Branky: 35., 38. Benedová – 45. vlastní, 51. Pilařová, 58. Plucarová. Žlutá karta: 1:0 (76. Vyslužilová). Rozhodčí: Granec, 37 diváků.

První poločas hostující tým prohrál, i když měl míč častěji na kopačkách a na nerovném hřišti dokázal předvést i několik pěkných kombinačních akcí, jež bohužel neskončily gólem. Naopak stačily dva samostatné průniky kapitánky Borovan Zuzany Benedové, která během čtyř minut získala svému celku dvougólové vedení. Dvěma brankami se dostala na vedoucí příčku divizních střelkyň, na kontě už má 8 tref. Těsně před přestávkou se Sokolnicím podařilo snížit zásluhou důrazu Radky Peckertové, jež šla důrazně za balónem v souboji s Danou Kándlovou. Rezultoval z toho vlastní gól krajní obránkyně Calofrigu. „Po obrátce jsme se dál snažily o trpělivou kombinaci, což byla správná taktika. Zodpovědněji jsme přistoupily také k plnění defenzivních úkolů,“ hovořila k druhé půli středopolařka J. Hradce Kateřina Papežová. Šest minut po změně stran se podařilo vyrovnat Lence Pilařové, jež se prezentovala nádhernou ranou z přímého kopu. Chvíli nato se dopředu vydala stoperka Marie Šlapanská, umně kombinovala s Markétou Plucarovou, pro níž to byla v závěrečné fázi akce pohoda. Hráčka, která na podzim nastoupila poprvé, zakončila do prázdné branky – 3:2. „Na konci jsme se ještě bály o výhru, protože nás Borovany zatlačily. Avšak přežily jsme bez újmy i poslední závar v naší šestnáctce,“ popsala Papežová chvíle před závěrečným hvizdem.

1. Hradec: Adamcová – Sivá, Šlapanská, Lehejčková, Dušková – Peckertová, Papežová, Pilařová, Kadlecová – Plucarová, Hronová. Střídání: Marková, Kocoňová, Petráková.
Jindřichohradecké Sokolnice otočily zápas v Borovanech