Fotbalistky J. Hradce doma podlehly Borovanům

Domácí duel sousedek v tabulce divize D fotbalistkám Sokola J. Hradec výsledkově nevyšel. Prohrály v něm s Borovany, které je v pořadí přeskočily a poslaly na 7. místo. Sokolnice v sobotu 8. dubna od 11:00 hod. budou v dalším kole hosty na hřišti osmé Blatné.

TJ Sokol J. Hradec – TJ Calofrig Borovany 1:3 (0:0). Branky: 79. Kocoňová – 44., 67. Benedová, 16. Procházková. Rozhodčí: Novák – Boček, Koranda, 25 diváků. Na jaře sice hrály fotbalistky Sokola už potřetí doma, ale teprve poprvé se jim poštěstilo, aby mohly nastoupit na přírodní trávě Tyršova stadiónu. Počasí to tentokrát umožnilo, aprílové sluníčko přálo, ale sportovní štěstí se k domácím hráčkám otočilo zády. „Šancí jsme měly hodně, ale nedařilo se nám v zakončení. Chybělo štěstíčko,“ postěžovala si s úsměvem jindřichohradecká záložnice Zuzana Šteflová. „Platilo otřepané nedáš-dostaneš, všechny jejich góly takto padly. Po naší neproměněné šanci následovaly rychlé protiútoky, z nichž Borovany daly branky,“ popsala rozhodující situace. Domácím hráčkám chyběl i důraz v koncovce, přestože čestný úspěch Markéty Kocoňové na 1:3 by hovořil o opaku, neboť při svém gólu míč do hostující branky dotlačila. Ve druhé velké možnosti pak už neuspěla, když poslala balón těsně nad břevno. Dobrou zprávou je, že ve druhé půli už se do hry zapojila Kateřina Lehejčková, jež nějakou dobu v sestavě J. Hradce chyběla.

1. Hradec: Adamcová – Sivá, Šlapanská, Dušková, Lapková – Šteflová, Peckertová, Kadlecová, Hronová – Kocoňová – Plucarová. Střídání: Lehejčková.

Fotbalistky J. Hradce doma podlehly Borovanům