Fotbalistky J. Hradce ve třetím jarním kole zdolaly Volenice

Dvě domácí výhry a jedna porážka venku, to je dosavadní bilance divizních fotbalistek Sokola J. Hradec v jarní části. V jedenáctičlenné tabulce jindřichohradeckému družstvu patří 5. místo, ale pořadí je ovlivněno velkým množstvím přesunutých zápasů. Sokolnice jsou jedinými, které na jaře odehrály všechna svá plánovaná utkání. V příštím kole se střetnou se čtvrtým Hrádkem. K Rokycanům vyrazí v neděli 26. března, zápas tam začíná ve 14:30 hod.

Kolo XII.

TJ Sokol J. Hradec – TJ Platan Protivín 4:3 (1:1). Branky: 13. Šteflová, 53. Kocoňová, 69. Šteflová, 90. Plucarová – 6. Kubičková, 55. Bártová, 68. Pečená. Rozhodčí: Boček – Novák, Koranda, 15 diváků. První zápas jara přinesl napínavou podívanou až do posledních vteřin, kdy domácímu celku tříbodový zisk zajistila vítěznou trefou Markéta Plucarová. Protivín nastoupil pouze s deseti hráčkami, ale v J. Hradci dvakrát vedl a dal Sokolnicím pořádně zabrat.

1. Hradec: Lapková – Sivá, Šlapanská, Dušková, Hronová – Peckertová, Kadlecová, Lehejčková, Kocoňová – Plucarová, Šteflová. Střídání: Marková, Petráková, Bočková, Bláhová.

Kolo XIII.

FK Spartak Kaplice – TJ Sokol J. Hradec 4:0 (1:0). Branky: 7. Stoklasová, 49. Bartoníčková, 71. Pálková, 80. Matoušková. Rozhodčí: Hladík, 24 diváků. „Sice jsme brzy dostaly gól, ale do konce první půle už domácí hráčky nic nepřidaly. Dařilo se nám jejich zakončení úspěšně blokovat. Po změně stran jsme v odhodlání nepolevily, ovšem čelit tlaku Kaplice bylo stále těžší. Nakonec nám ještě tři branky dala,“ popsala průběh Plucarová. Jindřichohradecký tým si musel v duelu poradit s absencí klasické brankářky. První půli proto odchytala středopolařka Zuzana Šteflová a po obrátce se mezi tři tyče postavila defenzivní hráčka Pavlína Sivá.

1. Hradec: Šteflová (46. Sivá) – Šlapanská, Dušková, Hronová, Sivá (46. Šteflová) – Kadlecová, Peckertová, Lehejčková, Plucarová – Kocoňová, Marková. Střídání: Petráková, Častová, Čermáková.

Kolo XIV.

TJ Sokol J. Hradec – FK Mabapa Volenice 3:1 (2:0). Branky: 45., 77. (PK) Šteflová, 33. Peckertová – 85. Koplová. Rozhodčí: Boček – Koranda, Janák, 20 diváků. Fotbalistky Sokola se těšily na to, že si poprvé na jaře zahrají na přírodním trávníku, avšak vytrvalý déšť jim plány změnil. Znovu musely vzít zavděk umělou trávou na Piketě. V prvním poločasu se jim tam dařilo střelecky, když je do dvoubrankového náskoku dostaly Radka Peckertová se Šteflovou. Nutno dodat, že soupeřky měly velmi nebezpečné možnosti, ale domácí opora v brance Alexandra Lapková si se všemi poradila. „Po přestávce jsme hru zpřesnily, už se na nás dalo koukat. Přidaly jsme třetí gól, který rozhodl,“ uvedla Šteflová, jež na 3:0 dala z penalty za faul na svoji osobu. „Mabapa v závěru snížila a byla nepříjemná až do konce. Jsme rády za tři body a podporu fanoušků. Tímto jim moc za jejich přízeň děkujeme,“ dodala autorka dvou gólů.

1. Hradec: Lapková – Sivá, Šlapanská, Dušková, Hronová – Peckertová, Kadlecová, Šteflová, Kocoňová – Plucarová, Petráková. Střídání: Lehejčková.

Fotbalistky J. Hradce ve třetím jarním kole zdolaly Volenice