Fotbalistky J. Hradce zahájily sezónu výhrou

Vydařený vstup do nové sezóny mají za sebou fotbalistky jindřichohradeckého Sokola, které v úvodním kole divize D zvítězily v Sezimově Ústí 1:0.

TJ Sokol S. Ústí – TJ Sokol J. Hradec 0:1 (0:1). Branka: 42. Plucarová. Rozhodčí: Ovčáček, 50 diváků.

Vyrovnaný duel rozhodla situace z konce prvního poločasu, kdy se míč odrazil k Markétě Plucarové, jež si v samostatném náběhu věděla rady se zakončením. Nutno dodat, že úvodní půle patřila herně J. Hradci, takže vedení si zasloužil.

Po změně stran se obrázek hry změnil, neboť hostující družstvo bylo zatlačeno na svou obrannou polovinu, kde hájilo těsný náskok. To se nakonec sestavě staronového trenéra Františka Šmatláka šťastně povedlo, když například přežila i přímý kop, při němž domácí fotbalistka trefila zároveň břevno a tyč, až míč pohotově uzmula brankářka Alexandra Lapková.

„Vrátily jsme soupeřkám prohru z jara. Hrály jsme dravě a bojovně, za což patří poděkování celému týmu. Jsou to tři cenné body, ke kterým nám konečně také pomohlo štěstíčko. Zápas se hrál pod zataženou oblohou, na konci se pak přidal vydatný déšť,“ uvedla po vítězném utkání jindřichohradecká středopolařka Zuzana Šteflová.

Ve druhém kole se Sokol střetne doma s Domažlicemi. Duel je na programu v sobotu 8. září od 16 hodin na Tyršově stadiónu.

J.Hradec: Lapková – Sivá, Besedová, Lehejčková, Šlapanská – Peckertová, Hronová, Kocoňová, Šteflová – Tlachnová, Plucarová. Střídání: Marková, Petráková, Florianová.

Roman Pišný (-rop-)

Více informací na: http://www.ventilator.websnadno.cz/Sport—aktuality.html