Jindřichův Hradec se v divizním derby střetne s Třeboní

Po třech kolech patří fotbalistkám Sokola J. Hradec čtvrtá příčka desetičlenné tabulky divize D. Nyní mají před sebou velkou výzvu, v sobotu 22. září od 16 hodin je totiž na domácím Tyršově stadiónu čeká okresní derby s Jiskrou Třeboň.

„Chceme si připsat další body, doufáme v podporu fanoušků,“ zve diváky jindřichohradecká opora Zuzana Šteflová, jež v sestavě chyběla ve druhém kole, v němž její spoluhráčky doma zdolaly Domažlice 2:0. V bojovném duelu udržela čisté konto brankářka Anežka Bočková, jež napodobila svou kolegyni Alexandru Lapkovou, která neinkasovala v prvním kole v Sezimově Ústi, kde Sokol vyhrál 1:0.

Teprve po 187 minutách nové sezóny J. Hradec poprvé dostal gól, a sice v Borovanech. Tam dokázal ve třetím kole dotáhnout ztrátu 0:2, takže po gólech Markéty Plucarové a Radky Peckertové bylo v poločasu srovnáno. „To byl nadějné, ale v úvodu druhé půle, i když jsme dál bojovaly, nám přestalo přát štěstí,“ povzdechla si Šteflová. Hovořila o devítiminutovém úseku, během něhož se Borovany trefily čtyřikrát! „Škoda, ale co se dá dělat. Soutěž běží dál. Těšíme se na Třeboň,“ uvedla odhodlaně. Nováček od Světa je v tabulce se třemi body na páté pozici.

Kolo II.

TJ Sokol J. Hradec – TJ Jiskra Domažlice 2:0 (0:0). Branky: 49. Plucarová, 58. Lehejčková. Žluté karty: 2:2 (48. Dušková, 71. Tlachnová – 14. Zvolánková, 56. Nagyová).  Rozhodčí: Saidl, 10 diváků.

Hradec: Bočková – Sivá, Lehejčková, Besedová, Šlapanská – Marková, Dušková, Hronová, Kocoňová – Tlachnová, Plucarová. Střídání: Řepová, Petráková, Florianová.

Kolo III.

TJ Calofrig Borovany – TJ Sokol J. Hradec 6:2 (2:2). Branky: 49., 54., 57. Vonková, 7., 52. Jandová, 22. Michálková – 29. Plucarová, 41. Peckertová. Rozhodčí: Šťastný, 30 diváků.

Hradec: Lapková – Řepová, Lehejčková, Besedová, Šlapanská – Peckertová, Dušková, Hronová, Šteflová – Tlachnová, Plucarová. Střídání: Florianová.

Roman Pišný (-rop-).

Jindřichův Hradec se v divizním derby střetne s Třeboní